Використання здоров'я збережувальних технологій

         



Дошкільний вік
є тим періодом життя людини, коли закладається фундамент для всього: формується характер дитини та його поведінка в соціумі, йде активний процес становлення функціональних систем організму, розвиток органів. Саме цей період є вирішальним для фізичного та психічного розвитку дітей дошкільного віку. Дуже важливо не пропустити цей етап і вчасно сформувати у вихованців звичку до здорового життя, дати всі необхідні докази на користь систематичних занять спортом та чудового фізичного здоров’я.

"Фізичні вправи можуть замінити багато ліків, але жодні ліки в світі не можуть замінити фізичні  вправи.


Ранкова гімнастика – обов’язкова складова організації життєдіяльності дітей у дошкільному навчальному закладі.

Добір вправ у комплексі визначається з урахуванням можливостей і стану здоров'я дітей певного віку, а також їхніх індивідуальних особливостей. Вправи повинні бути прості та доступні для виконання, доцільно включати біг, ходьбу, стрибки, інші вправи для різних груп м'язів. Тривалість ранкової гімнастики: для дітей раннього віку – 4-5 хв., молодшого дошкільного віку – від 6 до 9 хв., старшого – 8-12 хв. Комплекси ранкової гімнастики розучуються на заняттях з фізичної культури, діють 2 тижні з ускладненням на другому.



Гімнастики після денного сну проводиться після поступового підйому дітей у спальні, групових кімнатах або залі. Комплекс такої гімнастики включає загально-розвиваючі вправи на різні м'язові групи із зміною вихідних положень та спеціальні вправи для формування стопи і постави. Тривалість від 6 до 9 хв. залежно від віку дітей.





Фізкультурні паузи (динамічні перерви) проводяться в перерві між малорухливими видами діяльності та організованими заняттями з метою втомлюваності дітей через використання нескладних рухливих вправ. Їх тривалість - 5-10 хв.




Фізкультурні хвилинки проводяться під час організованих занять у вигляді короткотривалих комплексів фізичних вправ, що дає можливість зменшити втомлюваність дітей і відновити їхню працездатність для подальшої успішної роботи. До комплексів фізкультурних хвилинок входять 3-4 вправи, кожна з яких повторюється 4-6 разів. Їхня тривалість - 1-2 хв.




Загартувальні процедури – система заходів, спрямованих на підвищення опірності організму дітей, розвитку у них здатності швидко й без шкоди для здоров'я пристосуватися до змінних умов навколишнього середовища. У дошкільних закладах застосовуються два види за гартувальних заходів: повсякденні та спеціальні. До повсякденних належать: відповідний температурний режим, застосування широкої аерації, використання прохолодної води для миття рук, обличчя, полоскання рота, горла.





Спеціальні загартувальні процедуриповітряні й сонячні ванни, різноманітні водні процедури ( наприклад: сухе та вологе обтирання тіла махровою рукавичкою, обливання ніг, тіла ), сон при відкритих фрамугах тощо. При використанні водних процедур температура води поступово знижується відповідно до встановлених норм. Проводяться й інші за гартувальні (ходьба босоніж по росяній траві, глині, камінцях, вологому піску тощо) та спеціальні лікувально-профілактичні процедури ( фітотерапія, аромотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичні процедури тощо), які включаються до системи оздоровлення за призначенням лікаря та згодою батьків з урахуванням індивідуальних показників стану здоров'я і самопочуття дітей.

  



Немає коментарів:

Дописати коментар